O nas Napisz do nas
freebooki

Łączy nas wiedza!

Ramowy plan dnia w świetlicy

Scenariusz zajęć

Autorka zaproponowała dzienny plan zajęć w określonych przedziałach czasowych od godziny siódmej do osiemnastej. Proponowane aktywności można oczywiście oferować w szerszym lub mniejszym zakresie, biorąc pod uwagę zaplecze lokalowe świetlicy, zainteresowania dzieci oraz możliwości wychowawców.

Pamiętajmy, że wszystko, co dzieje się za naszą sprawą w Świetlicy, ma dostarczać dzieciom jak najwięcej radości, satysfakcji, wrażeń innych niż na pozostałych zajęciach. Uczniowie muszą być przekonani, że Świetlica to miejsce, w którym warto wykazywać się aktywnością podczas proponowanych zajęć, ponieważ przynoszą one osobistą satysfakcję i pozwalają nauczyć się czegoś zupełnie innego i w inny sposób niż na zwykłych lekcjach.

Oferta zajęć Świetlicowych powinna w najbardziej racjonalny sposób korelować w czasie z zajęciami zintegrowanymi (obowiązkowymi edukacjami, np.: polonistyczną, matematyczną, przyrodniczo-społeczną, artystyczną) w klasach 1–3 oraz obowiązkowymi lekcjami w klasach 4–6 i wszelkimi dodatkowymi zajęciami proponowanymi przez szkołę. Zajęcia Świetlicowe nie mogą zaburzać ich funkcjonowania i nie mogą zmuszać dzieci do trudnych wyborów typu: co jest lepsze, co ciekawsze, co bardziej potrzebne.

Ilość stron: 18

* Dane wymagane

** Na podany adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do pełnej wersji darmowego e-booka.

[1.76 MB]
Nasze strony:
Księgarnia Wydawnictwa Raabe Edupress - Czasopisma dla nauczycieli Kreatywny Nauczyciel - Portal pomocy edukacyjnych na zajęcia dodatkowe Nadzor pedagogiczny - Pierwszy portal z gotową dokumentacją dla dyrektorów placówek oświatowych

Strona główna | Napisz do nas

© Forum Media Polska Sp. z o.o. 2015

Polityka plików cookie | Regulamin

Projekt i wykonanie SparkLight