O nas Napisz do nas
freebooki

Łączy nas wiedza!

Wychowanie w przedszkolu 4/2013

Czasopismo

Bieżący numer w znacznej części poświęcamy rodzinie, najwa żniejszemu środowisku, w którym kształtuje się osobowość dziecka, jego umiejęt ności i wiedza o otaczającym świecie.

Szczególnie polecamy tekst Marii Bieleckiej poruszający problem zmian cywilizacyjnych i ich wpływu na dziecko. Autorka wskazuje, jak ważne dla zprawidłowego rozwoju jest przyjazne otoczenie i odpowiedzialni dorośli, którzy dbają o poczucie bezpie czeństwa najmłodszych i ich prawo do zabawy. Do refleksji na temat roli rodziców w osiąganiu przez dziecko samodzielności pobudza artykuł "Jak zapewnić trzylatkowi dobry start w przedszkolu?".

Stworzenie atmosfery bezpieczeństwa, troski i uwagi jest również podstawowym warunkiem skutecznego wspomagania rozwoju dzieci z autyzmem. W kwietniu przypada Światowy Dzień Autyzmu. Uznając wagę problemu, zamieściliśmy kilka tekstów poruszających ten temat. W numerze zamieszczamy także przykłady zajęć i zabaw podejmujących tematykę aktywności ruchowej i komunikacyjnej przedszkolaków.

Ilość stron: 79
[17.65 MB]
Nasze strony:
Księgarnia Wydawnictwa Raabe Edupress - Czasopisma dla nauczycieli Eksperci w Oświacie - Wiedza, Inspiracje, Rozwój zawodowy Instytut Raabe - Szkolenia dla nauczycieli Twoje Lekcje Wydawnictwa Pastoralne
Nasze portale:
Dyrektorium - Platforma Zarządzania Szkołą PortalPrzedszkolny.pl - Z myślą o dyrektorze przedszkola Pastoralis - od księży dla księży SpecPiel.pl - testy specializacyjne dla pielęgniarek

Strona główna | Wersja mobilna | Napisz do nas

© Forum Media Polska Sp. z o.o.

Polityka plików cookie | Regulamin

Projekt i wykonanie SparkLight

cron